Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Rugsėjo 23-oji- Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Minint šią dieną, rugsėjo 21 d., IIG klasės mokiniai kartu su mokytojomis Violeta Brodovska ir Reda Kazimerevič aplankė Paberžės žydų masinę žudynių vietą ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Ten padėjo akmenėlius su Paberžėje nužudytų žydų vardais. Akmenys su žmonių vardais priminė, jog nužudyti žmonės buvo ne skaičius, bet konkretūs žmonės su asmeninėmis istorijomis. Mokytojos papasakojo mokiniams apie žydų masinį naikinimą, suteikė žinių apie žydų tradicijas ir gyvenimo būdą ir jidiš kalbą. Tai padėjo mokiniams suvokti, kodėl minime šią datą, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir apmąstyti apie tai, jog tai, kas įvyko Holokausto metu, nepasikartotų.

Nuot. Karina Mečkovska

Paskelbta Uncategorized @lt | Komentavimas išjungtas įraše Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“