W ostatnim tygodniu listopada Gimnazjum imienia Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu świętowało swój Dzień Patrona. Świętowanie zostało rozbite w tym roku na trzy części: przez cały listopad wszystkie klasy przygotowywali się do zmagań intelektualnych i twórczych, jak wspólnie tak i indywidualnie. We wtorek 26 listopada odbył się konkurs wiedzy poświęcony Św. Stanisławowi Kostce, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie Gimnazjum. Uczniowie klas 1-4 oraz 5 – 8 uczestniczyli w Wiktorynie o Św. Stanisławie, do której każda klasa delegowała pięcioosobową drużynę, a reszta uczniów tworzyła klub kibiców, którzy podtrzymywali swoją klasę w zmaganiach i także mieli zadania, dzięki którym zdobywali punkty dla swojej klasy. Klasy Gimnazjalne (IG – IVG) z kolei podjęli pracę twórczą – tworząc filmiki poświęcone Św. Stanisławowi Kostce, które przed wyświetleniem dla komisji i społeczności szkolnej najpierw musieli zaprezentować. Trzeba przyznać, że pracę wszystkie klasy wykonały sumiennie, ciekawie i niemalże profesjonalnie.
Równocześnie odbył się konkurs indywidualny na pracę plastyczną o naszym Świętym Patronie, w którym wzięło udział 15 uczniów. Każdy wykonał wizerunek Św. Stanisława Kostki według własnego pomysłu i wyobraźni, dzięki temu prace były bardzo różnorodne i ciekawe.
Do komisji oceniającej prace wszystkich grup wiekowych należeli: ks. Marek Gładki – proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Podbrzeziu, p. Jolanta Driukienė – dyrektor Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu, p. Wioleta Brodowska – wicedyrektor Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu, p. Katarzyna Šukevičienė – nauczyciel naszego Gimnazjum.
Uroczyste świętowanie Dnia Patrona odbyło się w piątek 29 listopada. O godzinie 12.00 śpiewem Hymnu Gimnazjum rozpoczęła się Msza Święta w auli, której przewodniczył Ks. Proboszcz Marek Gładki.
Po Mszy Świętej wszystkie klasy i uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie indywidualnym otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs zorganizowała s. Ernesta MSF katechetka. Nagrody w większości zasponsorował ks. Marek Gładki proboszcz naszej parafii.

Dyplomy za I miejsce otrzymały klasy: 3, 8 i III G
II miejsce zajęły klasy: 2, 5 i II G
III miejsca we wszystkich kategoriach okazały się podwójne: 1 i 4 kl; 6 i 7 kl; IVG i IG kl.
W Konkursie indywidualnym:
I miejsce zajęła Gerda Szłuińska 3 kl,
II miejsce rozdzieliły Paulina Driukaitė 3kl i Daria Pimanowa 5kl,
III miejsce zajęli Oswald Liudkiewicz 2kl i Magdalena Lachowicz 2kl;
Wyróżnione zostały prace Eljany Pimanowej 2kl, Esteły Marszko 2kl, Samanty Kodis 2kl

s. Ernesta Ludmiła Tichutina MSF

Paskelbta Be kategorijos @pl @pl | Comments Off on