Tydzień Języka Polskiego

Od 9 do 13 listopada b. r. w naszym gimnazjum odbywał się Tydzień Języka Polskiego, którego zadaniem było przypomnienie wszystkim, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego.W ciągu tygodnia miały miejsce różne przedsięwzięcia, mające na celu podkreślenie wartości i piękna języka ojczystego, historii i kultury.Uczniowie wzięli udział w konkursie kaligrafii i Festiwalu Poezji Patriotycznej. Klasy 5 i 7 uczestniczyły w konkursie na wykonanie pocztówki z okazji Święta Niepodległości Polski.Największe przeżycie jednak mieli uczniowie klasy 1, którzy w Dzień Niepodległości Polski, 11 listopada, byli uroczyście przyjęci do braci szkolnej naszego gimnazjum.Przedsięwzięcia nie były proste ze względu na nauczanie zdalne i pobyt części uczniów w domach, ale mamy nadzieję, że Tydzień Języka Polskiego jeszcze raz uświadomił wszystkim, jak ważna jest ochrona i pielęgnowanie tak wielkiego dziedzictwa narodowego, jakim jest język ojczysty.

Anna Jankowska

Paskelbta Bez kategorii | Comments Off on Tydzień Języka Polskiego