Skyriaus gyvenimas

Laimėjimas ekologijos konkurse „Ekoturnyras”

Balandžio 16 d. Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinėje mokykloje vyko ekologijos konkursas „Ekoturnyras”. Konkurse dalyvavo Vilniaus r. Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos, Bezdonių J. Slovackio gimnazijos, Sužionių pagrindinės mokyklos, Eitminiškių pagrindinės mokyklos bei mūsų mokyklos- daugiafunkcio centro 8-10 klasių mokinių komandos.

Konkurso organizatoriai siekė plėsti mokinių žinias apie ekologiją, atliekų rūšiavimo ir pakartotinio panaudojimo svarbą, atskleisti moksleiviams darnios aplinkos kūrimo svarbą, siekė keisti vaikų įpročius savo gyvenvietės gamtinės aplinkos atžvilgiu,  aktyvinti moksleivių gamtosauginį aktyvumą.

Konkurso metu komandos atlikinėjo žinių testą apie ekologiją, bandė atspėti kalamburus, iš pateiktų atliekų bei pagalbinių medžiagų kūrė plakatą apie vieną, burtų keliu pasirinktą planetos elementą (vanduo, žemė, ugnis bei oras). Paskutiniajame konkurso etape mokiniai rungėsi sporto varžybose.

Pasibaigus visiems konkurso etapams, bei suskaičiavus gautus balus, paaiškėjo, kad mūsų mokyklos komanda užėmė I vietą!

Sveikiname nugalėtojų komanda ir dėkojame biologijos mokytojai D. Adomavičienei bei chemijos mokytojai N. Januškevič už mokinių paruošimą konkursui.

Ekskursija į Lietuvos Etnokosmologijos muziejų.

Kovo 20 d. 7 ir 8 klasės mokiniai su fizikos mokytoja J. Gurecka lankėsi Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje. Ekskursijos po muziejų metu mokinius lydėjo ekskursijos vadovas, kuris pristatė apylinkes ir pagrindinius matomus objektus, supažindino su muziejaus eksponatais, kosmoso pažinimo istoriją, lydėjo mokinius į apžvalgos aikštelę, pro kurią atsivėrė puiki Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama.

 

Mes- Lietuvos vaikai

Kovo 6 d. mūsų mokykloje įvyko tradicinis tarpmokyklinis pilietiškumo konkursas „Mes- Lietuvos vaikai”. Į konkursą atvyko 1-2 klasių mokinių komandos iš Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos, Pikeliškių pradinio ugdymo skyriaus, Eitminiškių bei Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinių mokyklų. Konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 1-2 klasių mokinės.

Konkursas vyko trimis etapais, mokiniais sprendė įvairias užduotis pasitelkdami naujausias išmaniąsias technologijas. Suskaičiavus visus komandų balus vyko apdovanojimo ceremonija. III vietą užėmė Eitminiškių pagrindinės mokyklos komanda „Grybukai“, II vieta džiaugėsi Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinės mokyklos mokinių komanda „Ąžuolai“. Garbinga I vieta atiteko Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos mokinių komandai „Lietuvos smalsuolės“.

Konkurso organizatorės, pradinių klasių mokytoja metodininkė Lilija Naruševič bei lietuvių kalbos mokytoja Olga Smolskienė, mano, kad tokių konkursų organizavimas skatina mokinių domėjimąsi savo gimtine, ugdo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Lietuvai 101! 

Minint Lietuvos Nepriklausomybės 101 metines istorijos mokytoja Reda Kazimerevič parengė mokiniams istorijos viktoriną. Viktorinoje dalyvavo Visalaukės skyriaus ir šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos 7 ir 8 klasės mokiniai. Viktorinoje laimėjo Visalaukės skyriaus mokiniai. Dėkojame istorijos mokytojai Redai už netradicinį nepriklausomybės minėjimą.“

„Biologijos pamoka kitaip“

Vasario 11 d. 7 ir 8 klasės mokiniai dalyvavo biologijos pamokoje „Mikroorganizmai aplink mus“ Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Užsiėmime mokiniai susipažįno su mikroorganizmų (bakterijų ir mielių) morfologiniais ypatumais: ląstelės dydžiu, forma, jų augimo pobūdžiu. Praktinio darbo metu išmoko juos stebėti ir įvertinti. Mokiniai pasigamino dažytus bakterijų preparatus ir juos stebėjo naudojant imersinę mikroskopo sistemą. Programos metu buvo pristatyti naujausi mikrobiologijos mokslo pasiekimai pasitelkiant mokomąją vaizdinę medžiagą, diskutuojant ir kt.

„2019-ieji- vietovardžių metai“

2019 metai paskelbti Vietovardžių metais. Vietovardžiais domisi, juos tyrinėja įvairių mokslo šakų atstovai – kalbininkai, istorikai, geografai. Dauguma vietovardžių turi gilią praeitį, kuri mena seną istoriją.
Patyrinėti vietovardžius nusprendė mūsų mokyklos aštuntokai. Tik kiek kitaip. Jų tikslas buvo pasidomėti, kokių padavimų, legendų esama apie vietovardžių atsiradimą. Pasirinko įvairius Lietuvos miestus ir miestelius. Ir nustebo… Pasirodo, apie kiekvieną vietovardį iš senovės glūdumos yra išlikę ne po vieną, o net po kelis padavimus. Mokiniai sužinojo įdomių faktų, pasikartojo kirčiavimą, parengė vaizdinę medžiagą, žiniomis pasidalino su mokyklos bendruomene.
Lietuvių kalbos mokytoja Olga Smolskienė

Comments are closed.