Author Archives: Administratorius

Wiosenne spotkanie przyszłych uczniów i ich rodziców

17 kwietnia w Gimnazjum im. św Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyło się spotkanie przyszłych pierwszoklasistów oraz dzieci do grupy przygotowawczej. Na to spotkanie przybyli dzieci oraz rodzice. W auli gimnazjum gości przywitali uczniowie, którzy z tej okazji przyszykowali piękny koncert. … Continue reading

Comments Off on Wiosenne spotkanie przyszłych uczniów i ich rodziców

MIGAWKI Z WYCIECZKI EDUKACYJNEJ DO LRT

Serdecznie dziękujemy Sz. P. Renacie Dunajewskiej za zaproszenie i możliwość poznania, jak powstają reportaże telewizyjne, a także za przybliżenie specyfiki pracy dziennikarza. Uczniowie IG klasy

Comments Off on MIGAWKI Z WYCIECZKI EDUKACYJNEJ DO LRT

W bibliotece w Podbrzeziu rozpoczął działalność klub czytelniczy „Biblioteczni detektywi”

Uczniowie klasy 2 z gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu wzięli udział w pierwszym spotkaniu. Dzieci wyruszyły na wesołą podróż po bibliotece, podczas której odkryły ciekawą książkę i… stertę skarpetek! Skarpetki zamieniły się w kukiełki, które recytowały zabawne wierszyki. … Continue reading

Paskelbta Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii | Comments Off on W bibliotece w Podbrzeziu rozpoczął działalność klub czytelniczy „Biblioteczni detektywi”

Wizyta klasy 10 w studiu LRT – inspirujące spotkanie z mediami

Dziś uczniowie klasy 10 mieli wyjątkową okazję odwiedzić studio litewskiego radia i telewizji (LRT). Naszą wycieczkę poprowadziła pani Renata Dunajewska, dziennikarka polskiego programu radiowego.Podczas wizyty poznaliśmy historię budynku oraz zobaczyliśmy, jak na przestrzeni lat zmieniała się technika – od dawnych … Continue reading

Paskelbta Bez kategorii | Comments Off on Wizyta klasy 10 w studiu LRT – inspirujące spotkanie z mediami

Nietradycyjna lekcja w „Parku sów“

Sowa tradycyjnie symbolizuje mądrość, rozwagę i wiedzę. „Mądry jak sowa” jest to popularne powiedzenie używane jako komplement określający osobę inteligentną, roztropną lub posiadającą dużą wiedzę, doświadczenie. 10 kwietnia uczniowie 8 i 9 klas Podbrzeskiego gimnazjum im. św. Stanisława Kostki zwiedzili … Continue reading

Comments Off on Nietradycyjna lekcja w „Parku sów“

Rekolekcje wielkopostne w Gimnazjum św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15) Dnia 27 marca 2026 roku w Gimnazjum św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyły się wyjątkowe rekolekcje wielkopostne, które stały się dla całej społeczności szkolnej czasem refleksji, modlitwy oraz duchowego przygotowania do Świąt … Continue reading

Comments Off on Rekolekcje wielkopostne w Gimnazjum św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu

Króliczki, które podbiły serca dzieci

Do naszej placówki odwiedziły nas wyjątkowe zwierzątka – Mažieji triušiukai, czyli małe króliczki. Było to niezwykle miłe i pouczające spotkanie, które sprawiło dzieciom ogromną radość. Podczas wizyty dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o królikach – czym się … Continue reading

Comments Off on Króliczki, które podbiły serca dzieci

„Od ziarenka do czupryny – wielkanocne Oliziukasy”

Uczniowie klas początkowych wzięli udział w kreatywnych zajęciach edukacyjnych „Tworzenie Oliziukasa”. Malutki stworek, mający środek wypchany opiłkami i nasionkami trawy wielkanocnej przybierał najróżniejsze postacie w rękach twórczych uczniów. U jednych był to żółwik, u innych miś lub stworek z ziemniaczaną … Continue reading

Comments Off on „Od ziarenka do czupryny – wielkanocne Oliziukasy”

Witamy nowych czytelników w bibliotece!

19 marca w naszym Gimnazjum odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy 1. Dla pierwszoklasistów był to kolejny ważny dzień – wszyscy oficjalnie stali się czytelnikami naszej biblioteki. Podczas spotkania uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich … Continue reading

Comments Off on Witamy nowych czytelników w bibliotece!

Tradycja wicia palm wielkanocnych – wyjątkowe spotkanie dla dzieci

Dziś dzieci z klas 0–4 oraz przedszkolaki z Wesołówek i Pikieliszek uczestniczyły w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych, poświęconych tradycji wicia palm wielkanocnych. Palmiarki Wiesława Bujnowska oraz Lusia Naus w ciekawy i bardzo serdeczny sposób opowiedziały o pięknej, wieloletniej tradycji tworzenia palm. … Continue reading

Comments Off on Tradycja wicia palm wielkanocnych – wyjątkowe spotkanie dla dzieci