Category Archives: Bez kategorii
Czytelnicza przygoda z Plastusiem
13 maja uczniowie drugiej klasy wybrali się do biblioteki na spotkanie czytelnicze poświęcone Plastusiowi z książki „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej. Dzieci przeniosły się do dawnych szkolnych czasów i poznały przybory, których używano kiedyś w szkołach — stalówki, pióra oraz atrament. … Continue reading
„Matka to serce domu – bije cicho, a daje życie wszystkim wokół.”
9 maja w Centrum Kultury w Glinciszkach odbył się wyjątkowy i pełen wzruszeń występ z okazji Dnia Matki. Tego popołudnia scena wypełniła się muzyką, emocjami i serdecznością, a wszystko za sprawą chóru Iskierki oraz grupy teatralnej Przyjaciele, działających w Gimnazjum … Continue reading
Muzyczna podróż po oceanie
Dziś w naszej szkole odbył się wspaniały interaktywny musical „Wieloryb i ślimak”. Podczas wydarzenia dzieci nie tylko słuchały pięknej historii o przyjaźni, podróżach i pomaganiu sobie nawzajem, ale także aktywnie uczestniczyły w programie. Mali widzowie mogli wspólnie śpiewać, tańczyć oraz … Continue reading
Przygoda na Podhalu
W dniach 4–8 maja grupa uczniów i nauczycieli gimnazjum uczestniczyła w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej, której celem było poznanie piękna Tatr oraz historii dawnego Krakowa. Program wyjazdu był bardzo bogaty i pełen atrakcji, dzięki czemu każdy uczestnik mógł przeżyć niezapomnianą przygodę. … Continue reading
„Maryja w sercu i słowie” – poezja, która porusza duszę
30 kwietnia w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbył się wyjątkowy rejonowy konkurs poezji maryjnej pod tytułem „Maryja w sercu i słowie”. Wydarzenie miało szczególny charakter – odbyło się w wigilię miesiąca maja, tradycyjnie poświęconego Matce Bożej. Było … Continue reading
Uroczystość posadzenia drzewa pamięci Antanasa Akulavičiusa
25 kwietnia przy Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyła się uroczystość posadzenia drzewa poświęconego byłemu dyrektorowi placówki, Antanasowi Akulavičiusowi. W wydarzeniu uczestniczyli byli uczniowie szkoły – absolwenci rocznika 1991, którzy w ten sposób wyrazili swoją wdzięczność i szacunek … Continue reading
„Dotknąć nauki – niezwykła podróż z Naukobusem”
20 kwietnia uczniowie klas 5–8 wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe edukacyjnym do Liceum im. Adama Mickiewicza, gdzie została zorganizowana mobilna wystawa „Naukobus” przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Była to niecodzienna okazja, aby poprzez zabawę i doświadczenia zgłębiać tajniki … Continue reading
Wiosenne spotkanie przyszłych uczniów i ich rodziców
17 kwietnia w Gimnazjum im. św Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyło się spotkanie przyszłych pierwszoklasistów oraz dzieci do grupy przygotowawczej. Na to spotkanie przybyli dzieci oraz rodzice. W auli gimnazjum gości przywitali uczniowie, którzy z tej okazji przyszykowali piękny koncert. … Continue reading
MIGAWKI Z WYCIECZKI EDUKACYJNEJ DO LRT
Serdecznie dziękujemy Sz. P. Renacie Dunajewskiej za zaproszenie i możliwość poznania, jak powstają reportaże telewizyjne, a także za przybliżenie specyfiki pracy dziennikarza. Uczniowie IG klasy










