Category Archives: Bez kategorii
Kochanym Dziadkom
Jak każdego roku w styczniu obchodzimy piękne święto – Dzień Babci i Dziadka. Babcia i dziadek-to słowa, które kojarzą się z ciepłem, dobrocią i miłością. Dziadkowie przecież mają zawsze czas, by wysłuchać swych wnuków, porozmawiać lub opowiedzieć ciekawą bajkę. W … Continue reading
Święto Trzech Króli
„Każdy dar dany z miłością staje się światłem dla drugiego człowieka” Święto Objawienia Pańskiego, nazywane potocznie Świętem Trzech Króli, było dziś, 6 stycznia 2026 roku, uroczyście obchodzone w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu. Ten wyjątkowy dzień wypełniła radość, … Continue reading
Wesoła choinka
30 grudnia w Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki odbyła się ,,Wesoła choinka’’. Uczniowie 1-4 klas oraz dzieci z grupy przygotowawczej przedstawili bajkę ,,Święta u Nowaków.’’ Na imprezę też przybyli zaproszeni rodzice oraz dzieci z okolic Podbrzezia. Święty Mikołaj wręczył wszystkim … Continue reading
Jasełka w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu
„Nie było dla nich miejsca w gospodzie… a jednak przyszła na świat Nadzieja, która odmienia ludzkie serca.” 23 grudnia bieżącego roku w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyły się tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. To wyjątkowe wydarzenie wprowadziło całą społeczność … Continue reading
Konkurs plastyczny poświęcony twórczości Marii Konopnickiej
Uczniowie naszego gimnazjum z klas 2, 3 i 4 wzięli udział w konkursie plastycznym poświęconym twórczości Marii Konopnickiej. Celem konkursu było wykonanie ilustracji do wybranych wierszy poetki. Z satysfakcją informujemy, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli znaczące sukcesy, zajmując czołowe miejsca … Continue reading
Rekolekcje adwentowe – czas zatrzymania i duchowego przygotowania
Adwent to wyjątkowy okres w roku liturgicznym – czas oczekiwania, refleksji i duchowego przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. W ten szczególny klimat doskonale wpisują się rekolekcje adwentowe, które co roku gromadzą wiernych pragnących pogłębić swoją wiarę i lepiej przeżyć nadchodzące … Continue reading
Wycieczka do Pałacu Sapiehów
Jak poruszyć obraz? Czy można to zrobić za pomocą zaledwie dwóch zdjęć? Podczas zajęć edukacyjnych w Pałacu Sapiehów uczniowie klasy 1 zastanowiali się, jak przedmioty i rysunki ożywają, obejrzeli ruchome obrazy na wystawie, a podczas warsztatów kreatywnych mieli okazję stworzyć … Continue reading
Olimpiada z matematyki
Olimpiada Matematyczna dla uczniów, którzy lubią matematyczne wyzwania. Uczestnicy rozwiązują trudne i ciekawe zadania, ucząc się logicznego myślenia i wytrwałości.
Wycieczka do Muzeum Sugihary
9 grudnia uczniowie IG klasy Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Muzeum Sugihary. Chiune Sugihara, japoński dyplomata pracujący na Litwie podczas II Wojny Światowej, zasłynął odwagą i humanitaryzmem. Wydając tysiące tranzytowych wiz do Japonii, … Continue reading
Wycieczka do magicznej Doliny Wróżek
8 grudnia dzieci z grupy przygotowawczej wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Wilna, aby odwiedzić magiczną Dolinę Wróżek. Już od pierwszych kroków maluchy były zachwycone bajkową atmosferą – kolorowe domki, ukryte ścieżki i skrzydlate wróżki zdające się zerkać zza drzew. … Continue reading










