Category Archives: Bez kategorii
Tradycyjne Mikołajki w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu
Tegoroczne Mikołajki w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu były prawdziwym świętem radości, tradycji i życzliwości. W atmosferze zimowego oczekiwania, wśród śmiechu i dziecięcego entuzjazmu, wspólnota gimnazjalna kolejny raz udowodniła, jak wielką moc mają dobro i solidarność. W tym … Continue reading
„Adwent to czas, w którym małe światło nadziei potrafi rozjaśnić największy mrok.”
1 grudnia w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyła się uroczystość rozpoczęcia Adwentu. Wspólnota szkolna zebrała się, aby wejść w ten wyjątkowy czas oczekiwania i duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Podczas spotkania zapalono pierwszą świecę na adwentowym wieńcu, … Continue reading
Zajęcie pt. „Lekcja bezpiecznego zachowania się na ulicy dla pierwszaków”
Uczniowie klasy pierwszej wyjechali na lekcję nietradycyjną do Wileńskiego Komisariatu Policji. Zajęcie pt. „Lekcja bezpiecznego zachowania się na ulicy dla pierwszaków” prowadzona przez funkcjonariuszkę policji wzbudziła wiele emocji oraz dała dużo wiadomości. Pierwszacy nauczyli się prawidłowego przejścia przez ulicę, poznali … Continue reading
Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece.
25 listopada grupa przygotowawcza oraz klasa 2 świętowały w szkolnej bibliotece Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły z ulubionymi pluszakami, które dumnie towarzyszyły im przez całe spotkanie. Pani Natalija opowiedziała historię powstania pierwszego pluszowego misia oraz przeczytała kilka wzruszających opowieści o … Continue reading
Wycieczka do dworku Jeleńskich
20 listopada dzieci grupy przygotowawczej wraz z panią wybrały się na wycieczkę do dworku Jeleńskich oraz biblioteki. Już od progu przywitała nas miła bibliotekarka, która opowiedziała, jak powstają książki i jak należy o nie dbać. Późnej pani Ilona opowiedziała o … Continue reading
Uczniowie Gimnazjum św. Stanisława Kostki pod opieką Matki Bożej Ostrobramskiej
W dniu 13 listopada uczniowie Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki mieli zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Opiekach Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Przed Mszą Świętą wzięliśmy udział w ciekawej i pouczającej lekcji edukacyjnej pt. „Chrzest Litwy i święci”, którą … Continue reading
IV Festiwal Malucha
13 listopada grupa przygotowawcza z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu uczestniczyła w IV Festiwalu Malucha, poświęconym obchodom Święta Niepodległości Polski. Udział w festiwalu był dla dzieci nie tylko wspaniałym przeżyciem artystycznym, ale również okazją do wspólnego świętowania oraz … Continue reading
Obchody Dnia Niepodległości Polski
W dniach od 10 do 12 listopada 2025 r. delegacja z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu na czele z dyrektor Jolantą Driukienė brała udział w uroczystościach poświęconych Dniu Niepodległości Polski w Sulejówku- Mieście Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dziękujemy Burmistrzowi … Continue reading
“Razem dla Niepodległej”
11 listopada uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu wspólnie oddaliśmy hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę. W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć młodzież z Klubu Inteligencji Katolickiej z Warszawy. Ich obecność dodała uroczystości szczególnego charakteru i … Continue reading
11 listopada – Dzień Niepodleglości Polski
Jak co roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie naszego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki wraz z nauczycielkami udali się na Rossy, aby złożyć wieniec i zapalić znicze na grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego. To piękna i ważna tradycja, w której … Continue reading










