Zakończenie roku szkolnego 2019
Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Obfitował w wiele waznych wydarzeń, niesamowitych przygód i ogromnych emocji. Ale wszystko, co dobre, musi mieć swój koniec, a każdy rok szkolny musi się zakończyć… wakacjami. Pamiętajcie wszyscy, żeby wakacje spędzić BEZPIECZNIE – ale czas wolny trzeba wykorzystać na miłe chwile z rodziną i przyjaciółmi, na wypoczynek oraz naładowanie akumulatorów przed rozpoczęciem roku szkolnego we wrześniu. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji, a nauczycielom – żeby dobrze wypoczęli po trudach końcówki roku szkolnego
Zajęcie edukacyjne w Miednikach
7 czerwca uczniowie klas 6-7 naszego gimnazjum odbyli podróż do Miednik. Tam mieli okazję zapoznać się z historią zamku miednickiego. Przy okazji przypomnieli ważniejsze wydarzenia z historii Litwy. Oglądali bogatą ekspozycję naczyń minionych wieków. Następnie było zajęcie udukacyjne, podczas którego każdy miał okazję wycelować i wystrzelić do tarczy z łuku. Edukacja odbywała się u ścian zamku na łonie przyrody pod otwartym niebem. Pogoda nam dopisała i tylko na zakończenie orzeźwiający deszczyk „zawołał“ nas do powrotu.
Wychowawczynie 6 i 7 klas
Zakończenie roku szkolnego dla klas początkowych.
6 czerwca w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas początkowych. Uczniowie dziękowali nauczycielom za wspόlnie przeżyty rok szkolny. Podsumowaniem uroczystości było wręczenie podziękowań, dyplomów oraz zaświadczeń zakończenia szkoły początkowej.
Życzymy wszytkim ciepłych i treściwych wakacji !!!
Zajęcie edukacyjne w Muzeum Energetyki i Mechaniki.
27 maja b. r. uczniowie IG klasy Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu wzięli udział w zajęciu edukacyjnym z fizyki w Muzeum Energetyki i Mechaniki. Mieli wspaniałą okazję zapoznać się z postępem przemysłowym miasta Wilna oraz z bliska obserwować pracę siłowni wiatru i słońca. Każdy z obecnych bardzo szybko się przekonał, że organizm człowieka jest dobrym przewodnikiem prądu oraz innych zjawisk fizycznych.
Serdecznie dziękujemy organizatorowi tej wycieczki, pani Jadwidze Góreckiej, która włożyła wiele starań, by fizyka stała się dla nas zrozumiałym i atrakcyjnym przedmiotem. Mamy nadzieję, że w przyszłości czekają nas nie mniej ciekawe zajęcia.
Ostatni dzwonek dla maturzystów
Każdego roku o tej samej porze, gdy kwitnie bez i wieczorami śpiewają słowiki, szkolne mury opuszczają grupy młodzieży. W świat dorosły wędrują maturzyści.
24 maja w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki ostatni dzwonek zadzwonił dla 20 uczniów IV klasy gimnazjalnej. Święto rozpoczęło się w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Podbrzeziu, gdzie podczas Mszy Świętej błogosławieństwa maturzystom udzielił ksiądz wikary Józef Makuć. Następnie odbył się uroczysty apel na placyku przed gimnazjum, który został przyszykowany przez uczniów klasy III gimnazjalnej. Nie zabrakło pięknych życzeń, podziekowań, miłych niespodzianek i cudownych bukietów. Wzruszający to był widok, kiedy 20 już dorosłych dziewcząt i chłopaków szerokim krokiem wyruszyły na ostatnią w swoim życiu lekcję wychowawczą. Życzymy, aby każdy z nich wybrał w swoim życiu taką drogę, aby mógł iść do przodu z wysoko podniesioną głową i z uśmiechem na twarzy.
Wychowawczyni IV G klasy Helena Šneiderienė
Wycieczka do Wioski Indiańskiej
16 maja uczniowie klas początkowych oraz grupy przygotowawczej z Gimnazjum im. św. St. Kostki w Podbrzeziu pojechali na wycieczkę do Wioski Indiańskiej.
Po przyjeździe na miejsce dzieci przywitali dwóch Indian, którzy zaprezentowali swoją wioskę i zapoznali z tam mieszkającymi psami. Opowiedzieli o życiu Indian, o ich kulturze, wierzeniach i obyczajach.
Dzieci rozdzieliły się na 4 drużyny, Indianie wymalowali im twarze, po czym każda drużyna miała wymyśleć sobie indiańską nazwę. Następnie było wiele atrakcyjnych gier i zabaw. Uczniowie mieli możliwość postrzelać z łuku, „dmuchać strzałkami” do celu oraz skorzystać ze wspaniałego placu zabaw. Na zakończenie spotkania Indianin w indiańskiej tipi opowiedział dzieciom, po co i jak jest palona ,,fajka pokoju“.
Ciekawe i gościnne spotkanie z Indianami zostawiło moc miłych wrażeń.
Danuta Pimanowa, nauczyciel klas początkowych
Święto Rodziny
15 maja b. r. w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyło się Święto Rodziny. Przed licznie zebranymi rodzicami wystąpili uczniowie zarówno młodszych jak i starszych klas. Dzieci z klas początkowych zaprezentowały montaż i piękne tańce. Starsi uczniowie klas 8 i IVG zaśpiewali piosenki, a klasy 5, IIG i IIIG popisywali się tańcami. Zatańczyli między innymi „Wiosenny walc” i „Taniec przyjaźni”. Program artystyczny był przeplatany piosenkami solistów i chórów szkolnych „Kropelki” i „Iskierki”. Imprezę uwieńczył występ chórów łączonych z piosenką „Dzieckiem bądź jak najdłużej”. Zadowolenie, uśmiech na twarzach uczniów, rodziców i nauczycieli wskazywały na to, że wszyscy świetnie spędzili czas!!! Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie i udział w tak pięknej uroczystości.
Irena Iljina, nauczycielka muzyki
Msza Święta w Ostrej Bramie.
14 maja maturzyści naszego gimnazjum wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrali się do Ostrej Bramy, aby podziękować Matce Bożej Miłosierdzia za wspólne przeżytych 12 lat oraz prosić o pomyślne zdanie egzaminów i opiekę na dalsze życie. Mszę Świętą w intencji uczniów celebrował ksiądz wikariusz Józef Makuć, który w kazaniu pięknie mówił o miłości do Boga i człowieka, przedstawił jaka musi być miłość, aby dawać szczęście. Dziewczyny z zespołu Randeo Anima uświetniły Eucharystię swoim śpiewem.
Konkurs historyczny ,,Czy znam historię Polski?”.
7 maja b.r. w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbył się republikański konkurs historyczny ,,Czy znasz historię Polski?”, który od wielu lat organizuje ,,Macierz Szkolna’’. W tym roku test składał się z 78 pytań z historii Polski od czasów Piasta do współczesności. Bardziej zaakcentowana została Unia Lubelska, która w tym roku obchodzi 450-lecie. Nasze gimnazjum reprezentowała uczennica II G klasy, Sabina Jankowska. Komisja, po sprawdzeniu prac, wyróżniła 10 najlepszych, którzy zdobyli największą ilość punktów. Do piątki najlepszych trafiła i nasza Sabina, zdobyła 71 punktów i zajęła 5 miejsce. Cieszymy się z jej wyników i gratulujemy zaszczytnego miejsca.
Reda Kazimierewicz, starszy nauczyciel historii Gimnazjum im. Św. St. Kostki w Podbrzeziu

























































