Konkurs Recytatorski im. Przemysława Poźlewicza

2 maja w murach naszego Gimnazjum odbył się I Konkurs Recytatorski im. Przemysława Poźlewicza, organizowany przez Fundację Nauczania Języka Polskiego za Granicą “Na Obcej Ziemi”. W Konkursie w dwóch kategoriach wiekowych (uczniów klas 4-7 oraz klas 8-11) udział wzięli uczniowie z 9 szkół Rejonu Wileńskiego oraz z samego Wilna. Jury wyłoniło zwycięzców. Nagrodą główną w młodszej grupie cieszył się Jakub Bill z Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu (klasa 7) natomiast w starszej grupie taką nagrodę otrzymał uczeń klasy 8 – Arnold Wojcinowicz z Gimnazjum im. J. I.Kraszewskiego w Wilnie. Były przyznane także wyróżnienia w jednej i drugiej grupie wiekowej. Konkurs zaszczyciła swoją obecnością posłanka na Sejm Republiki Litewskiej p. Rita Tamašunienė, która obdarowała wszystkich wyróżnionych dyplomami oraz prezentami. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom pięknej recytacji. Organizatorom dziękujemy za inicjatywę i realizację tego, o czym marzył Wielki Przyjaciel Ziemi Wileńskiej Patron konkursu – p. Przemysław Poźlewicz. Więcej informacji na temat konkursu możecie znaleźć na stronie Fundacji “Na Obcej Ziemi” na Facebooku.

Inesa Dajnowska – absolwentka Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu

Comments Off on Konkurs Recytatorski im. Przemysława Poźlewicza

TYDZIEŃ KLAS POCZĄTKOWYCH

Tydzień Klas Początkowych w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu wywołał dużo emocji w gronie uczni oraz dzieci z grupy przygotowawczej. W ciągu całego tygodnia odbywały się zmagania we wzorowym czytaniu, uczniowie napisali dyktanda ortograficzne, zorganizowali wystawę prac wielkanocnych oraz ilustrowali przeczytane książeczki i bajki. Uczestniczyli również w warsztatach edukacyjnych o tematyce wielkanocnej oraz brali udział w przedstawieniu teatrzyka SMAGUMELIS. Podsumowaniem tygodnia były dyplomy gratulacyjne oraz słodkie upominki dla wszystkich uczestników imprezy.

Comments Off on TYDZIEŃ KLAS POCZĄTKOWYCH

SPOTKANIE PRZYSZŁYCH PIERWSZAKÓW

29 marca w gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki odbyło się spotkanie z przyszłymi pierwszakami oraz kandydatami do grupy przygotowawczej. Klasa pierwsza pod kierownictwem Krystyny Radzewicz, nauczyciela-metodyka klas początkowych, powitała przybyłych występem artystycznym pt. „Pożegnanie z elementarzem”. Dzieci z grupy przedszkolnej, prowadzonej przez panią Janinę Jankowską popisały się wspaniałą recytacją oraz znajomością piosenek dziecięcych. Dla przyszłych „zerowiaków” wręczyli własnoręcznie robione kwiaty. Kolorowe stroje, tańce, wiersze i piosenki, wykonane przez chór klas początkowych „Kropelki” pod kierownictwem Ireny Iljinoj, wywołał zachwyt i uznanie ze strony małych słuchaczy oraz ich rodziców. Przyszli pretendenci na uczni zostali obdarowani upominkami oraz zaproszeni na słodki poczęstunek do swoich przyszłych klas.

Paskelbta Be kategorijos @pl @pl, Be kategorijos @pl @pl, Be kategorijos @pl @pl, Be kategorijos @pl @pl, Be kategorijos @pl @pl, Be kategorijos @pl @pl, Be kategorijos @pl @pl, Be kategorijos @pl @pl, Be kategorijos @pl @pl | Comments Off on SPOTKANIE PRZYSZŁYCH PIERWSZAKÓW

PALMY DLA MALUCHÓW

Zajęcia edukacyjne, kształcące nawyki wicia tradycyjnych palm wileńskich sprawiły uczniom klas początkowych z Gimnazjum im św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu wiele radości. Odbyła się ona w Centrum Rzemiosła Tradycyjnego w Mejszagole. Słynne palmiarki z Ciechanowiszek zapoznały uczni z tradycją wicia palm wileńskich, przybliżyły tajemnice zbioru ziół oraz zanurzyły nas w czarodziejski i kolorowy świat palmowy. Wszyscy uczestnicy zajęć, zarówno ci najmniejsi- z grupy przygotowawczej, jak i starsi uczniowie przywieźli do domu moc niesamowitych wrażeń oraz piękne, własnoręcznie zrobione palmy, które zostaną poświęcone w zbliżającą się Niedzielę Palmową.

Comments Off on PALMY DLA MALUCHÓW

Spotkanie uczniów klas 10-ych

6 marca b. r. w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki odbyło się spotkanie uczniów klas 10-ych z zaprzyjaźnionych szkół. Tym razem gościliśmy u siebie dziesiątaków ze Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach i Szkoły Podstawowej im. św. Faustyny Kowalskiej z Rzeszy. Na początku przedstawiliкśmy krótki program artystyczny, by przybliżyć nowym przyjaciołom swoje życie szkolne, a później wspólnie wesoło spędziliśmy czas przy zabawach i grach: odpowiadaliśmy na różne pytania, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, a nawet sprawdzaliśmy, jak bardzo mamy rozwinięte myślenie logiczne. Czas minął szybko, a miłe wspomnienia pozostaną na zawsze.

 

Comments Off on Spotkanie uczniów klas 10-ych

Zapusty 2019

5 marca w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki odbyły się coroczne Zapusty. Uczniowie 8 klasy wraz z wychowawczynią p. Teresą Sadowską przyszykowali superowe gry i zabawy. Wszyscy chętnie brali w nich udział. Jak co roku odbyła się walka o serce Marzanny. Sześciu śmiałych chłopaków rywalizowało między sobą, aby zdobyć rękę i serce cudownej Marzanny. Zwycięzca zatańczył piękny taniec z narzeczoną, natomiast uczniowie wesoło tańczyli dookoła ogniska.Na zakończenie imprezy wszyscy zostali poczęstowani pysznymi blinami

Comments Off on Zapusty 2019

Kiermasz Kaziukowy

1 marca w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbył się Tradycyjny Kiermasz Kaziukowy. Uczniowie klas początkowych wraz z rodzicami przygotowali smaczne wypieki i rożne Pamiątki Wielkanocne. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.

Comments Off on Kiermasz Kaziukowy

Święto Seniorów

Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.
W gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Seniorów – to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
25 stycznia w gimnazjum odbyła się ta wspaniała impreza. Dzieci klas początkowych wraz z grupą przygotowawczą przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne oraz teatralne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Nauczyciel klas początkowych
Danuta Pimanowa

Comments Off on Święto Seniorów

Dzień Odrodzenia Państwa Litewskiego

16 lutego Litwa obchodzi swe urodziny. Z tej okazji w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu, 15 lutego b. r. odbyła się rejonowa uroczystość poświęcona Dniu Odrodzenia Państwa Litewskiego. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie, nauczyciele i goście założyli własnoręcznie wykonane kotyliony. Mieliśmy zaszczyt na tak uroczystym święcie gościć starszego specjalistę wydziału oświaty rej. wileńskiego Pana Jarosława Subocza oraz starostę gminy Pana Wojciecha Drozda. Przybyło również wielu nauczycieli i uczniów z różnych szkół rej. wileńskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami naszego gimnazjum przygotowali uroczysty koncert z okazji 101 – ej rocznicy odzyskania niepodległości. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wiersze, piosenki poświęcone Litwie. Nie zabrakło również tańców. Widzom uczniowie przybliżyli tok wydarzeń historycznych z dawnych lat. Barwy narodowe, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter święta. Uwieńczeniem tej imprezy były zorganizowane warsztaty, podczas których uczniowie wykonali upominki. Goście zabrali ze sobą nie tylko wzruszające chwile z koncertu, lecz i cząsteczkę nawiązanej przyjaźni w naszym gimnazjum – bransoletki przyjaźni.

Wioleta Brodowska i Reda Kazimerewicz

 

Paskelbta Be kategorijos @pl @pl | Comments Off on Dzień Odrodzenia Państwa Litewskiego

Bal studniówkowy w Gimnazjum im. św. St. Kostki w Podbrzeziu

,,Poloneza czas zacząć” – te słowa, zgodnie z tradycją dały sygnał do wspaniałej zabawy na sto dni przed maturą. W piątkowy wieczór i noc studniówka odbyła się w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka, przekraczającego próg dorosłości. Od tej chwili zaczyna się odliczenie stu dni do matury. Dyrekcja, nauczyciele i rodzice życzyli młodzieży udanej zabawy, sukcesów na egzaminach maturalnych oraz trafnego wyboru kierunku studiów . Maturzyści w swoim wystąpieniu skierowali słowa podziękowania do nauczycieli, wychowawczyni, rodziców. Uczniowie wyglądali olśniewająco we wspaniałych wieczorowych kreacjach. Dzięki wspaniałej atmosferze, jaka panowała na studniówce, pozostaną niezapomniane wrażenia

Comments Off on Bal studniówkowy w Gimnazjum im. św. St. Kostki w Podbrzeziu