Wiosenne spotkanie przyszłych uczniów i ich rodziców

17 kwietnia w Gimnazjum im. św Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyło się spotkanie przyszłych pierwszoklasistów oraz dzieci do grupy przygotowawczej.

Na to spotkanie przybyli dzieci oraz rodzice. W auli gimnazjum gości przywitali uczniowie, którzy z tej okazji przyszykowali piękny koncert. Dzieci z grupy przygotowawczej pokazali przedstawienie o wiośnie, a pierwszoklasiści przedstawili pożegnanie z elementarzem. Nie zabrakło też pięknych piosenek oraz tańców.

Na zakończenie imprezy Pani Anna Jankowska wicedyrektor gimnazjum do spraw nauczania pięknie podziękowała małym gościom i rodzicom za przybycie. Dzieciom zostały wręczone małe upominki.

Comments Off on Wiosenne spotkanie przyszłych uczniów i ich rodziców

MIGAWKI Z WYCIECZKI EDUKACYJNEJ DO LRT

Serdecznie dziękujemy Sz. P. Renacie Dunajewskiej za zaproszenie i możliwość poznania, jak powstają reportaże telewizyjne, a także za przybliżenie specyfiki pracy dziennikarza.

Uczniowie IG klasy

Comments Off on MIGAWKI Z WYCIECZKI EDUKACYJNEJ DO LRT

W bibliotece w Podbrzeziu rozpoczął działalność klub czytelniczy „Biblioteczni detektywi”

Uczniowie klasy 2 z gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu wzięli udział w pierwszym spotkaniu. Dzieci wyruszyły na wesołą podróż po bibliotece, podczas której odkryły ciekawą książkę i… stertę skarpetek! 🧦

Skarpetki zamieniły się w kukiełki, które recytowały zabawne wierszyki. Było dużo śmiechu i radości 😊

To był bardzo udany dzień i początek nowych przygód w bibliotece!

Paskelbta Bez kategorii | Comments Off on W bibliotece w Podbrzeziu rozpoczął działalność klub czytelniczy „Biblioteczni detektywi”

Wizyta klasy 10 w studiu LRT – inspirujące spotkanie z mediami

Dziś uczniowie klasy 10 mieli wyjątkową okazję odwiedzić studio litewskiego radia i telewizji (LRT). Naszą wycieczkę poprowadziła pani Renata Dunajewska, dziennikarka polskiego programu radiowego.
Podczas wizyty poznaliśmy historię budynku oraz zobaczyliśmy, jak na przestrzeni lat zmieniała się technika – od dawnych kamer po nowoczesny sprzęt wykorzystywany dziś. Dowiedzieliśmy się również, jak powstają programy radiowe i telewizyjne „od kuchni”.

Mieliśmy okazję zajrzeć do studiów nagraniowych oraz sal, w których realizowane są programy, w tym także miejsca, gdzie dziennikarze prowadzą „Panoramę”. Była to niezwykle ciekawa i inspirująca lekcja, która pozwoliła nam lepiej zrozumieć pracę mediów.

Serdecznie dziękujemy za gościnę i interesujące spotkanie!

Comments Off on Wizyta klasy 10 w studiu LRT – inspirujące spotkanie z mediami

Nietradycyjna lekcja w „Parku sów“

Sowa tradycyjnie symbolizuje mądrość, rozwagę i wiedzę. „Mądry jak sowa” jest to popularne powiedzenie używane jako komplement określający osobę inteligentną, roztropną lub posiadającą dużą wiedzę, doświadczenie. 10 kwietnia uczniowie 8 i 9 klas Podbrzeskiego gimnazjum im. św. Stanisława Kostki zwiedzili Park sów w Rudominie i zapoznali się z tymi nocnymi drapieżnikami. W rzeczywistości sowy nie należą do najinteligentniejszych ptaków. Ich symboliczny wizerunek wynika głównie z wyglądu. Sowa, tylko dzięki przenikliwemu spojrzeniu i wielkiej głowie, kojarzona jest z mądrością i umiejętnością patrzenia głębiej.

Comments Off on Nietradycyjna lekcja w „Parku sów“

Rekolekcje wielkopostne w Gimnazjum św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15)

Dnia 27 marca 2026 roku w Gimnazjum św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyły się wyjątkowe rekolekcje wielkopostne, które stały się dla całej społeczności szkolnej czasem refleksji, modlitwy oraz duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Mszę Świętą oraz nauki rekolekcyjne poprowadził brat Michał Ferenc , który z wielkim zaangażowaniem głosił Słowo Boże i zachęcał młodzież do pogłębienia swojej relacji z Bogiem. Jego kazanie było pełne prostoty, a jednocześnie głębokiej treści, trafiającej do serc uczniów.

W sakramencie pokuty i pojednania wiernym służyli również proboszcz parafii podbrzeskiej ks. Jarosław Spiridowicz oraz ks. Stanisław Walukiewicz. Dzięki ich obecności uczniowie mieli możliwość zatrzymania się na chwilę, zastanowienia nad swoim życiem i pojednania się z Bogiem.

Rekolekcje były ważnym momentem wyciszenia w codziennym zabieganiu oraz okazją do umocnienia wiary i wspólnoty szkolnej. Wspólna modlitwa, śpiew oraz słuchanie nauk rekolekcyjnych stworzyły atmosferę skupienia i duchowej jedności.

Serdecznie dziękujemy bratu Michałowi, ks. Jarosławowi oraz ks. Stanisławowi za ich obecność i poświęcony czas.

Comments Off on Rekolekcje wielkopostne w Gimnazjum św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu

Króliczki, które podbiły serca dzieci

Do naszej placówki odwiedziły nas wyjątkowe zwierzątka – Mažieji triušiukai, czyli małe króliczki. Było to niezwykle miłe i pouczające spotkanie, które sprawiło dzieciom ogromną radość.

Podczas wizyty dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o królikach – czym się żywią, jak należy o nie dbać oraz jakie mają zwyczaje. Największą atrakcją była możliwość pogłaskania i obserwowania tych uroczych zwierząt z bliska.

Była to bardzo wartościowa i przyjemna lekcja, która połączyła zabawę z edukacją. Spotkanie z ,,Mažieji triušiukai” na długo pozostanie w pamięci dzieci jako wyjątkowe doświadczenie.

Comments Off on Króliczki, które podbiły serca dzieci

„Od ziarenka do czupryny – wielkanocne Oliziukasy”

Uczniowie klas początkowych wzięli udział w kreatywnych zajęciach edukacyjnych „Tworzenie Oliziukasa”. Malutki stworek, mający środek wypchany opiłkami i nasionkami trawy wielkanocnej przybierał najróżniejsze postacie w rękach twórczych uczniów. U jednych był to żółwik, u innych miś lub stworek z ziemniaczaną głową. A najważniejsze, że do świąt Wielkanocnych stworek będzie potrzebował skrupulatnej opieki i podlewania, aby do okresu malowania jajek urosła mu na głowie wielka czupryna z trawki wielkanocnej.

Comments Off on „Od ziarenka do czupryny – wielkanocne Oliziukasy”

Witamy nowych czytelników w bibliotece!

19 marca w naszym Gimnazjum odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy 1. Dla pierwszoklasistów był to kolejny ważny dzień – wszyscy oficjalnie stali się czytelnikami naszej biblioteki.

Podczas spotkania uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Zwiedzili również bibliotekę oraz dowiedzieli się, jak należy się w niej zachowywać. Poznali zasady wypożyczania książek i obiecali, że będą je czytać oraz szanować. Dodatkowo wykonali kolorowe pisanki z papieru.

Na zakończenie uroczystości nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą przypominać im o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzięki temu biblioteka będzie kojarzyć się najmłodszym uczniom jako miejsce przyjazne, w którym można znaleźć wiele ciekawych informacji.

Paskelbta Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii, Bez kategorii | Comments Off on Witamy nowych czytelników w bibliotece!

Tradycja wicia palm wielkanocnych – wyjątkowe spotkanie dla dzieci

Dziś dzieci z klas 0–4 oraz przedszkolaki z Wesołówek i Pikieliszek uczestniczyły w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych, poświęconych tradycji wicia palm wielkanocnych. Palmiarki Wiesława Bujnowska oraz Lusia Naus w ciekawy i bardzo serdeczny sposób opowiedziały o pięknej, wieloletniej tradycji tworzenia palm. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda cały proces ich przygotowania, obejrzeć suszone kwiaty – zarówno naturalne, jak i barwione – a także poczuć zapach roślin, używanych do wyrobu palm. Podczas spotkania palmiarki zaśpiewały również piosenkę o palmie, wprowadzając wszystkich w radosny, ludowy nastrój.

Najwięcej radości sprawiła część praktyczna. Dzieci miały możliwość obejrzeć różne palmy z bliska, dotknąć suszonych roślin oraz własnoręcznie wykonać palmę. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale także cenna lekcja tradycji i kultury.

Serdecznie dziękujemy palmiarkom Wiesławie Bujnowskiej oraz Lusi Naus za piękne i ciekawe spotkanie.

Comments Off on Tradycja wicia palm wielkanocnych – wyjątkowe spotkanie dla dzieci