Festiwal kultur narodowych Litwy

16 listopada – Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w festiwalu kultur narodowych Litwy, który odbył się w Alytusie w auli Szkoły Podstawowej „Šaltiniai”. Tego dnia ze sceny brzmiały piosenki w różnych językach, a tańce zachwycały wszystkich obecnych na widowni.
My przedstawiliśmy program pod tytułem “Piękna nasza Polska” i zaprezentowaliśmy polskie tańce “Trojak” i “Krakowiak”, a chór dziewczęcy “Iskierki” wykonał wiązankę pieśni ludowych w języku polskim. Byliśmy wzruszeni gościnnością gospodarzy, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, do których chce się powracać. Mamy nadzieję, że ziarenko, zasiane na polu wielokulturowości naszej ojczyzny, zaowocuje pięknym plonem nowych spotkań i wieloletnich przyjaźni.
Serdecznie dziękujemy organizatorom, państwu Ninie i Walerijowi Szutowym za zaproszenie, administracji Szkoły Podstawowej w Alytusie „Šaltiniai” za przyjęcie w gościnnych progach swojej placówki oświatowej oraz administracji naszego gimnazjum za możliwość wyjazdu, a paniom Irenie Iljinoj i Annie Bartoszko za trud włożony w przygotowanie programu artystycznego.

Sabina Jankowska lG klasa

Paskelbta Be kategorijos @pl @pl | Comments Off on Festiwal kultur narodowych Litwy