Konkurs historyczny „Czy znam historię Polski?”

8 maja b.r. w Domu Kultury Polskiej odbył się konkurs historyczny „Czy znam historię Polski?”. Nasze gimnazjum reprezentował uczeń klasy III G Waldemar Szyłejka. Konkurs był zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie ,,Macierz Szkolną”. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z historii Polski od Piastów do najnowszych wydarzeń dotyczących Polski. Szczególny akcent przypadł na przypadającą w 2018 roku 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział 31 uczniów klas 10 i 11 z Wilna, Wileńszczyzny, rejonu solecznickiego. Komisja sprawdzająca postanowiła nagrodzić i wyróżnić 10 osób, na podstawie największej liczby zdobytych punktów. Waldemar zdobył 56 punktów i zajął 7 miejsce. Jako nagrodę otrzymał zaproszenie na wyjazd do Polski. Gratulujemy raz jeszcze Waldkowi i cieszymy się z jego osiągnięć.
Nauczycielka historii Reda Kazimierewicz

Paskelbta Be kategorijos @pl @pl | Comments Off on Konkurs historyczny „Czy znam historię Polski?”