Swięto Rodziny

,,Rodzina to kompas, który nas prowadzi, inspiruje do zdobywania szczytów i pociesza, kiedy się potykamy.”

Dzień Rodziny obchodzony jest w naszym gimnazjum im. św. Stanisława Kostki tradycyjnie w maju. W tym roku w słoneczne, gorące południe 15 maja wszyscy zebraliśmy się w odnowionej i pięknie udekorowanej auli. Wszyscy uczniowie i goście: nasi rodzice z rodzeństwem, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły.  Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a obecność Pani Dyrektor, Rady Rodziców dodała powagi całej akademii.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor gimnazjum Pani Jolanta Driukienė. Potem oglądaliśmy koncert prowadzony przez uczniów 5-7 klas. Wiersze były przeplatane wesołymi piosenkami, które wykonały chórki „Iskierki“ i „Kropelki“, kierowane przez panią od muzyki Irenę Iljiną. Uczniowie klasy 4, których przyszykowała nauczyciel metodyk klas początkowych Krystyna Radzewicz, wykonały taniec „Krakowiak“. Łączony chór klas początkowych wykonał piosenkę o rodzinie. Uczennice klas średnich wykonały cygański taniec, zyskując gromkie brawa publiczności. Tą wspaniałą uroczystość zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki  pt. „Dzieci swiata”.

Po części artystycznej rodzice udali się do pracowni języka litewskiego, gdzie czekało na nich coś słodkiego. Uroczystość upłynęła w niezwykle miłej, rodzinnejj atmosferze, a nad całością czuwały panie: zastępca dyrektora gimnazjum pani Anna Jankowska, wychowawczyni 7 klasy, Teresa Sadowska, wychowawczyni 6 klasy, Irena Belousowa oraz niżej podpisana.

Halina Pawłowicz, wychowawczyni 5 klasy

Paskelbta Be kategorijos @pl @pl | Comments Off on Swięto Rodziny