Uczniowie poznają ciekawe zawody

19 października, gościliśmy przedstawiciela Radia Wilno oraz portalu L24.lt Marlenę Paszkowską. Uczniowie klasy 5 co jakiś czas spotykają się z ciekawymi osobami, które opowiadają o interesujących profesjach, aby w przyszłości mogli dokonać wyboru bliskiego sercu kierunku studiów czy  pracy.

Pani Marlena opowiedziała o swojej pracy, w której, jak zaznaczyła, nie ma rutyny. Wytłumaczyła, na czym polega przygotowanie wiadomości w radiowym serwisie informacyjnym, pisanie artykułów oraz robienie zdjęć.

Uczniowie mieli za zadanie wysłuchania wywiadu oraz odpowiedzenia na kilka pytań, aby sprawdzić, czy wywiad zawierał najważniejsze elementy.

Dużo też rozmawialiśmy o fotografii, a to na uczniach zrobiło największe wrażenie. Zapoznali się z techniką powstawania zdjęć. Obejrzeli pierwsze zrobione zdjęcie na świecie oraz wiele aparatów fotograficznych, których już dawno nie ma na półkach w sklepach.

Mieliśmy również możliwość zobaczyć i dotknąć ręcznie malowanych taśm fotograficznych. Zafascynowanych uczniów interesował każdy szczegół pracy fotografa, więc zadawali wiele pytań. Każdy był zadowolony z lekcji. Dziękując za poświęcony czas uczniowie 5 klasy poczęstowali gościa samodzielnie upieczonym ciastem biblijnym.

Dziękujemy za chęć dzielenia się własnym doświadczeniem.

Wioleta Paszkowska, wychowawczyni klasy V

Paskelbta Be kategorijos @pl @pl | Comments Off on Uczniowie poznają ciekawe zawody