REJONOWE ELIMINACJE XXVII KONKURSU RECYTATORSKIEGO„KRESY- 2018”

Poezja zachowuje od zniszczenie tchnienie boskości w człowieku (Percy Bysshe Shelley)

24 października b. r. w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyły się rejonowe eliminacje XXVII konkursu recytatorskiego im. Adama Mickiewicza „KRESY- 2018”. Na konkurs przybyło 71 uczestników ze szkół rejonu wileńskiego. Wzorem lat ubiegłych uczniowie prezentowali utwory poetyckie i fragmenty prozy w trzech grupach wiekowych. W I kategorii (dzieci do lat 12) uczestniczyło 30 osób. I MIEJSCE: Mateusz Korzeniewski- Gimnazjum w Mickunach (naucz. Diana Oberlan) II MIEJSCE: Donata Sawanawicziutė- Pakieńska Szkoła Podstawowa im. Czesława Miłosza (naucz. Alina Sawanawiczienė) III MIEJSCE: Ewa Joanna Ludkiewicz- Szkoła- Wielofunkcyjne Centrum w Wesołówce (naucz. Lilia Naruszewicz) WYRÓŻNIENIA: Estela Tamulėnaitė- Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie (naucz. Maria Bogdziewicz) Daria Rynkiewicz- Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie( naucz. Honorata Feklistowa) Gabriela Oleszkiewicz- Gimnazjum w Mickunach (naucz. Emilia Oberlan) W II kategorii (dzieci i młodzież od lat 12 do 16) udział wzięło 25 recytatorów. I MIEJSCE: Dorota Chałkowskytė- Gimnazjum w Mickunach (naucz. Beata Naruniec) II MIEJSCE: Erwin Naruniec- Gimnazjum w Mickunach (naucz. Beata Naruniec) III MIEJSCE: Sabina Žvanskytė- Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze (naucz. Elżbieta Zacharewicz) WYRÓŻNIENIA: Karolina Bartoszko- Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Anna Bartoszko) Jakub Bill- Gimnazjum im. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu (naucz. Beata Polakowska) W III kategorii (młodzież i dorośli od lat 16) uczestniczyło 16 osób: I MIEJSCE: Gabriela Boroszko- Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach (naucz. Renata Jočienė) II MIEJSCE: Adrianas Stankevičius- Gimnazjum w Awiżeniach (naucz. Lilija Wojciechowska) III MIEJSCE: Milena Jermakowicz- Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach (naucz. Renata Jočienė) WYRÓŻNIENIA: Ewelina Worobjowa- Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Anna Bartoszko) Alfred Andruszkiewicz- Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole (naucz. Waleria Tomaszun) Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za wspaniałą recytację, wspólnie mile spędzony czas oraz laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach krajowych konkursu, które odbędą się 7 listopada b. r. w Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Nauczycielom dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie recytatorów.

Polonistki Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu Anna Jankowska, Anna Bartoszko Zdjęcia: Karina Mieczkowska

Paskelbta Be kategorijos @pl @pl | Comments Off on REJONOWE ELIMINACJE XXVII KONKURSU RECYTATORSKIEGO„KRESY- 2018”