Tarptautinė tolerancijos savaitė 2018

Lapkričio 12 – 16 d. minint Tarptautinę tolerancijos savaitę Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija sulaukė svečių iš Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centro, Lietuvos aklųjų bibliotekos ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos. Tolerancijos dieną organizavo psichologė Sonata Švabauskienė, vyr. socialinė pedagogė Irena Macevič ir tikybos mokytoja Violeta Paškovska, kurios svečius pristatė mokiniams ir pedagogams. Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centro direktorė Danguolė Dragūnienė ir vertėja Rūta Čiapaitė jaunesnius mokinius supažindino su Gestų kalbos vertėjų profesija, pristatė galimybes jos mokytis bei praktiškai parodė šios specialybės subtilumus, kuriuos mokiniai bandė įsisavinti žaisdami žaidimus. Lietuvos aklųjų bibliotekos atstovai Dalia Balčytytė ir inžinierius Nerijus Griciūnas vyresniųjų klasių mokiniams pristatė bibliotekos darbą, Brailio raštą, parodė akliesiems ir silpnaregiams įgarsintus filmus. Mokiniai taip pat klausėsi ištraukų iš garsinių knygų. Susitikimas vertingas buvo tiek pedagogams, tiek mokiniams. 5, 7 bei IG klasės moksleiviai pažino Jaroslavą Milevskį, žmogų važinėjantį ant neįgaliųjų vėžimėlio. Jis pasidalijo savo gyvenimo istorija, parodė filmukų apie neįgaliųjų sportą bei diskutavo apie tai, kad kiekvienas žmogus yra neįgalus tam tikrose situacijose. Po šių pamokų mokiniai vos sulaikė ašaras bei susimąstė apie savo gyvenimo prioritetus. Gimnazijos direktorės Jolantos Driukienės asmeninės padėkos svečiams ir bendra diskusija apie žmones kitaip matančius, jaučiančius pasaulį ir veikiančius jame vainikavo Tarptautinės  tolerancijos dienos susitikimą.

Psichologė Sonata Švabauskienė

Paskelbta Uncategorized @lt | Komentavimas išjungtas įraše Tarptautinė tolerancijos savaitė 2018