Święto Patrona

W dniu 30 listopada w gimnazjum im. św Stanisława Kostki obchodziliśmy Święto Patrona. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą, którą celebrował ks. Józef Makuć. Dziękujemy księdzu za treściwe i pouczające kazanie. Po modlitwie udaliśmy się do auli gdzie obejrzeliśmy piękne przedstawienie o życiu naszego Patrona. Aktorzy w bardzo oryginalny sposób przedstawili drogę powołania świętego Stanisława Kostki. Rok 2018 jest szczególnym rokiem dla społeczności naszego gimnazjum ponieważ 15 sierpnia minęła 450 rocznica śmierci naszego Patrona. Cieszymy się, że te wyjątkowe święto mogliśmy świętować wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Polski. Na uroczystość przybyła dyrektor szkoły podstawowej Nr.3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, pani Elżbieta Kałużyńska z delegacją nauczycieli oraz prezes Fundacji “Na Obcej Ziemi”, pan Piotr Poźlewicz a także nasza ukochana pani Ola ( Aleksandra Poźlewicz) – nauczycielka SP Nr.3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wielki przyjaciel naszego gimnazjum. Po zakończeniu przedstawienia dyrektor gimnazjum Jolanta Driukienė podziękowała aktorom za wspaniały występ oraz gościom za przybycie. Goście złożyli na ręce pani dyrektor życzenia z okazji święta a prezes Fundacji “Na Obcej Ziemi” przekazał słodycze, które były zebrane podczas akcji “Paczka od Świętego Mikołaja”. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane słodycze, wyrazy podziękowania składamy również rodzicom, którzy przybyli na nasze święto oraz paniom Annie Bartoszko, Irenie Iljinoj, Wiolecie Paszkowskiej, Annie Jankowskiej a także wszystkim kto przyczynił się do zorganizowania uroczystości.

Uczennica II klasy: Sabina Jankowska
Fot. Karina Mieczkowska