Konkurs historyczny “Wileńszczyzna mą ojczyzną”

W grudniu uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w republikańskim konkursie historycznym, ogłoszonym przez Wilnopedię “Wileńszczyzna mą ojczyzną”. Byliśmy mile zaskoczeni, gdy otrzymaliśmy zaproszenie do DKP na wręczenie nagród, ponieważ nasze prace zostały wysoko ocenione przez komisję i zostały zakwalifikowane do finału. Wśród uczestników byli uczniowie ze szkół Wilna i rejonu wileńskiego. Pierwsze miejsce zajął Sebastian Pawłowicz, Milena Mikelewicz – trzecie miejsce oraz wśród wyróżnionych okazała się Ariana Puncewicziute. Uczniowie za 1 i 3 miejsca otrzymali tablety. Wszyscy zostaliśmy obdarowani cennymi upominkami w postaci albumów o Wilnie i książek wileńskich autorów, płytami kompaktowymi CD z nagraniami kolęd. Chętni otrzymali autografy obecnych na sali autorów, którzy podpisali swoje wydania. Dziękujemy Wilnopedii za cenne nagrody oraz za konkurs, który zachęcił młodzież do pogłębienia wiedzy o przeszłości rodzinnej miejscowości.

Szczegółowa informacja o wynikach konkursu na stronach Wilnopedii. Tam też można zapoznać się z naszymi pracami.

Starszy nauczyciel historii Halina Pawłowicz

Paskelbta Be kategorijos @pl @pl | Comments Off on Konkurs historyczny “Wileńszczyzna mą ojczyzną”