„Kariera i Studia 2022”

31 marca uczniowie gimnazjum wzięli udział w międzynarodowej wystawie nauki, wiedzy i planowania kariery „Kariera i Studia 2022”.

Uczniowie klas II – IV G zapoznali się z programami studiów instytucji edukacyjnych, procedurami rekrutacji, warunkami zakwaterowania, wsparciem finansowym, możliwościami kariery, które są ważne dla przyjęcia, odwiedzili kilka sal konferencyjnych, przestrzeń innowacyjną.

Studenci uczelni aktywni zadawali pytania, uczestniczyli w loteriach, rozmawiali z uczniami i nauczycielami, dzielili się doświadczeniami, doradzali, jak powiązać swoje ulubione zajęcia ze studiami, jakie zawody są obecnie bardzo poszukiwane. Jakie cechy są ważne dla przyszłego pracownika i jak wyjątkowa jest litewska młodzież.

Naszym celem było znalezienie przynajmniej części odpowiedzi na wiele pytań: Założenie własnej firmy czy wolontariat? Po roku nauki zrobić sobie przerwę czy od razu iść na studia? Praca i nauka? A może wyjechać za granicę na studia?

Paskelbta Bez kategorii | Comments Off on „Kariera i Studia 2022”