Pobyt w Sulejówku.

Miasto Marszałka Józefa Piłsudskiego, piękny Sulejówek, w dniach 11-14 czerwca 2022 r. gościnnie witało grupę uczniów, kierownik grupy teatralnej „Przyjaciele” oraz chóru szkolnego panią Irenę Iljiną oraz panią Dyrektor Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu, Jolantę Driukienė.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Sulejówek, Arkadiusza Śliwy, grupa z Podbrzezia wzięła udział w uroczystościach z okazji Święta Miasta Sulejówek.

Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w różnych imprezach organizowanych w Sulejówku. Swoje zdolności artystyczne chór z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu zaprezentował w pierwszy dzień uroczystości podczas koncertu na Bazarze Miejskim w Sulejówku. Gromkie brawa mieszkańców miasta Marszałka towarzyszyły artystom podczas śpiewu polskich piosenek ludowych, patriotycznych oraz okolicznościowych.

W drugim dniu pobytu w Sulejówku uczniowie zwiedzili niedawno powstałe, nowoczesne Muzeum Józefa Piłsudskiego. Tu dowiedzieli się wiele o życiu i działalności Marszałka.

Słoneczne popołudnie spędzili na zwiedzaniu stolicy- pięknej Warszawy. Wielu z przybyłych uczniów po raz pierwszy byli w Polsce, więc poznawanie jej od Warszawy było bardzo efektywne.

Dzień następny przebiegł na zwiedzaniu zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr. 3 w Sulejówku, gdzie grupa teatralna „Przyjaciele” zaprezentowała przedstawienie „Mały Książę”.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tych dni było odsłonięcie tablicy na rondzie im. śp. Ryszarda Kaczorowskiego (byłego Prezydenta RP) w Sulejówku, w którym młodzież z Podbrzezia brała udział.

Za historycznie ważny pobyt w Sulejówku niezmiernie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Sulejówek, Arkadiuszowi Śliwie, Prezesowi Fundacji „Na Obcej Ziemi”, Piotrowi Późlewiczowi, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 3 w Sulejówku, Elżbiecie Kałużyńskiej, kochanej pani Aleksandrze Późlewicz oraz Konsul RP pani Irminie Szmalec.

Wyjazdy do tak ważnych miejsc w Polsce kształcą, rozwijają, wzbogacają wiedzę historyczną. Uczniowie z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu na długo zapamiętają pobyt w Sulejówku i będą czekać na następne spotkania.

Dyrektor Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu Jolanta Driukienė.

Paskelbta Bez kategorii | Comments Off on Pobyt w Sulejówku.