Strefowe eliminacje konkursu recytatorskiego „KRESY- 2022”

20 października b. r. w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu odbyły się strefowe eliminacje konkursu recytatorskiego „KRESY- 2022”. W zmaganiach udział wzięli uczniowie z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach, Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu, Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie, Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach. Podczas recytacji dzieci i młodzież wspaniale reprezentowały wiersze znanych i mniej znanych poetów polskich. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników. Zwycięzcami zostali:

I grupa wiekowa (do lat 7):

I miejsce- Uljana Jonytė- Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Jolianta Markowska)

II miejsce- Mateusz Snieżko– Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Krystyna Radzewicz)

III miejsce- Alisa Osipowicz– Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach (naucz. Tatjana Lachowicz)

Wyróżnienia:

Dominika Szłuinska- Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Krystyna Radzewicz)

Dejwid Lalko– Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach (naucz. Alicja Łatyszewicz)

II grupa wiekowa (od 8 do 12 lat)

I miejsce- Gerda SzłuinskaGimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Anna Bartoszko)

II miejsce- Jemieljan Paknys– Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach (naucz. Edita Klimaszewska)

III miejsce- Marcin Lišikovski– Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie (naucz. Janina Wołkowa)

Wyróżnienia:

Magdalena Lachowicz- Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Anna Bartoszko)

Milena Simanowicz- Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Danuta Pimanowa)

Paulina Driukaitė- Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Anna Bartoszko)

Karol Kadzewicz– Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach (naucz. Krystyna Kadzewicz)

III grupa wiekowa (od 13 do 15 lat)

I miejsce- Brigita CzaplińskaGimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach (naucz. Anna Maciulewicz)

II miejsce- Agnieška Girdzevič– Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie (naucz. Aldona Sudenis)

III miejsce- Zuzanna Lachowicz– Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu (naucz. Anna Jankowska)

Wyróżnienia:

Albert Butkevič- Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie (naucz. Sabina Jakutowicz)

Gabriela Szyłejko– Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach (naucz. Krystyna Kadzewicz)

IV grupa wiekowa (od 16 i dorośli)

I miejsce- Aurelija Kirkaitė– Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie (naucz. Aldona Sudenis)

Za ufundowanie książek do nagród serdecznie dziękujemy prezesowi Fundacji „Na Obcej Ziemi”, panu Piotrowi Poźlewiczowi, a wszystkim zwycięzcom życzymy powodzenia na rejonowym konkursie „KRESY- 2022”.

Paskelbta Bez kategorii | Comments Off on Strefowe eliminacje konkursu recytatorskiego „KRESY- 2022”