Edukacyjna lekcja historii w dworku w Glinciszkach

13 października uczniowie klasy IG mieli nietradycyjną lekcję historii w dworku w Glinciszkach. Tematem lekcji było ,,Wojna polsko-bolszewicka 1920 roku”. Już po raz drugi edukacja odbyła się wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej z Suderwie. Lekcja się rozpoczęła przeglądem filmu animowanego ,,Wojna polsko-bolszewicka”. Film zaciekawił uczniów, bo jest stworzony jako komiks. Słowo do uczniów skierował prezes Fundacji Pamięci Narodowej na Litwie, Pan Jarosław Szostko. Opowiedział o swojej działalności, zachęcił młodzież do udziału w imprezach patriotycznych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Suderwie przyszykowali piękną prezentację o wojnie polsko-bolszewickiej, natomiast uczniowie IG klasy naszego gimnazjum przyszykowali prezentację o Samoobronie Wileńskiej. Swoją nowo nabytą wiedzę uczniowie mogli sprawdzić w wiktorynie Kahoot, którą przyszykowali uczniowie z Suderwie. Zaszczytne trzecie miejsce zdobyła Diana Purkina. Spotkanie uwieńczyła piękna wystawa z osobistych zbiorów Jarosława Szostko. Ta lekcja nie tylko pogłębiła wiedzę uczniów, wzmocniła uczucia patriotyczne, ale przyczyniła się do nawiązania nowych przyjaźni i współpracy z uczniami w Suderwie. Umówiliśmy się, że to nie było ostatnie nasze spotkanie.

Nauczycielka historii, Reda Kazimierewicz

Paskelbta Bez kategorii | Comments Off on Edukacyjna lekcja historii w dworku w Glinciszkach