Opieki Matki Bożej Ostrobramskiej

17 listopada grupa uczniów z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki wraz z nauczycielami uczestniczyła w Opiekach NMP Matki Bożej Miłosierdzia. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy grą terenową pt. ,,Święci w drodze z Maryją”. Program edukacyjny przygotowały Siostry od Aniołów. Podczas gry lepiej poznaliśmy miasto, a przede wszystkim zapoznaliśmy się z życiorysami świętych i błogosławionych, którzy byli wielkimi czcicielami Matki Bożej Miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy siostrom Ricie Gvazdaitytė, Oldze Czepukoit oraz wszystkim wolontariuszom za trud, włożony w przygotowanie gry. Po dość szybkim spacerze, trochę zmęczeni, dotarliśmy do Centrum Katechetycznego Archidiecezji Wileńskiej, gdzie zostaliśmy poczęstowani kibinami i ciepłą herbatką. Pokrzepieni na ciele udaliśmy się do Kościoła św. Teresy, gdzie odbyła się Eucharystia. Była to Msza Święta, podczas której modlono się w intencji uczniów, pedagogów i wychowawców. W czasie nabożeństwa wysłuchaliśmy pięknego kazania, które wygłosił o. dr. Piotr Stroceń OFM , w bardzo dostępny i ciekawy sposób przybliżył nam postać Matki Miłosierdzia. Zadowoleni i szczęśliwi, pełni spokoju wróciliśmy do naszych domów, przekazując naszym najbliższym nie tylko obrazki, które otrzymaliśmy od sióstr, ale także ciepło naszych serc, dobro i uśmiech, o którym mówił kapłan podczas kazania.

Paskelbta Bez kategorii | Comments Off on Opieki Matki Bożej Ostrobramskiej