Tarptautinę tolerancijos diena gimnazijoje

Paberžės Šv. Stanislavo Kostkos gimnazija paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną savaip. Niekas nesistebi išgirdęs, kad laikas greitai lekia, į klausimą „Kaip gyveni?” paprastai atsako „Nieko naujo, namai – mokykla, mokykla – darbai, darbai – namai“, gyvenimas paverčiamas rutina. Mokykloje dažnai girdime „mokytojas – mokinys, pareiga – atsakomybė, pagarba – žmogus “, tačiau ar nepamirštame šių žodžių prasmės? Juk ne viena karta mokytojai kartoja, kad dar kartą perskaitytoje knygoje galima atrasti vis naujų ir naujų dalykų. Pitagoras kažkada sakė „Pirmuoju tavo įstatymu turi būti pagarba sau pačiam”. Kas yra ta pagarba ir kur ją randame? Galima rasti visur, o ypač ji randama tolerancijoje. Į tolerancijos apibrėžimą įeina tokie žodžiai, kaip pagarba ir priėmimas. 2022 m. lapkričio 16 d. Paberžės Šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos mokytojai ir mokiniai paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną, dar kartą primindami sau tolerancijos, pakantumo, žmogiškumo svarbą. Tą dieną 0-5 klasių mokiniai pavaizdavo toleranciją piešiniais. Juose matėsi daug spalvų ir jie tiesiog tryško gerumu bei pasitikėjimu. Vyresnių klasių mokiniai pristatė įvairias tautas gyvenančias Lietuvoje, kurias prieš tai ištraukė burtų keliu. Mokyklos šeštokai pristatinėjo žydų tautybę, septintokai – rusų, aštuntokai – ukrainiečių, devintokai – sakartvelų, dešimtokai – tatarų/karaimų ir vienuoliktokai parodė romų tautybę. Susirinkusieji žiūrėdami įspūdingus pasirodymus, kurių metu dalinosi tų tautų istorijomis ir pavyzdžiais, turėjo galimybę įvertinti savo tolerancijos ribas ir jas praplėsti. Po pasirodymų ir audringų ovacijų, su pakilia nuotaika ir šypsena, grįžome prie kasdienių klasės bei namų darbų. Dėkojame mokytojams bei mokiniams, kad paragino iš naujo prisiminti, kad kitą žmogų reikia pagarbiai priimti tokį, koks jis yra.

Paskelbta Uncategorized @lt | Komentavimas išjungtas įraše Tarptautinę tolerancijos diena gimnazijoje